Czy warto przeczytać Harry’ego Pottera?

Dla dzieci i młodzieży to idol – bohater, któremu zawdzięczają wiele nieprzespanych przez czytanie nocy, emocje i wyjątkową przygodę, którą przeżyć można w swojej wyobraźni. Czy warto przeczytać tę książkę, kiedy nie miało się z nią do czynienia wcześniej?

Wszystko zależy od gustu i preferencji – kiedy lubimy książki fantastyczne, z własnym, stworzonym przez autora światem i opowieść o tym, co jest naprawdę w życiu ważne, na pewno „Harry Potter” będzie propozycją dla nas. Osobom dorosłym może wydawać się z początku bajką dla dzieci, jednak im dalej zagłębiamy się w powieść, tym więcej atrakcyjnych elementów w niej dostrzegamy. Z technicznych względów możemy do wielu spraw się przyczepić, na przykład wymagać, by bohaterka czasami rozszerzyła akcję na większą ilość bohaterów niż główna trójka czarodziejów, ale całokształt serii robi wrażenie.

Ich kompozycja, dopasowanie, zgrane ze sobą elementy i ciekawe pomysły autorki na umieszczenie w naszym świecie świata czarodziejskiego wciągają. Kiedy zaczniemy czytać, na pewno będziemy chcieli więcej, aż do momentu dotarcia do okładki. To wartościowe książki dla dzieci – z pewnością jednak spodobają się także starszym odbiorcom – każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. Nie można gwarantować, że spodoba się każdemu, ale kiedy książka jest tak wielkim fenomenem sprzedażowym, warto do niej sięgnąć i samodzielnie przekonać się, że coś w tym musi być oprócz marketingowego szumu. Koniecznie chociaż spróbujmy zapoznać się z Harrym Potterem i jego czarodziejskim światem.