E-nauczanie – dlaczego nauka języka on-line cieszy się tak dużą popularnością?

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest bardzo mocno ceniona. Ułatwia znalezienie dobrze płatnej pracy, pozwala na robienie kariery za granicą i przydaje się podczas zagranicznych podróży. Aktualnie coraz więcej osób uczy się języka obcego lub poprawia jego znajomość korzystając z internetowych kursów językowych. Warto zatem zastanowić się czemu się tak dzieje i jakie korzyści zapewnia e-learning.

Tym, co sprawia, że e-learning cieszy się tak dużym powodzeniem jest możliwość nauki bez wychodzenia z domu. Dzięki temu można odpowiednio zorganizować sobie czas na przyswajanie wiedzy i pogodzić go z wypełnianiem innych obowiązków. To z kolei bezpośrednio wiąże się z oszczędnością czasu, którego jak wiadomo brakuje każdemu z nas. Ucząc się w domu nie tracimy cennych minut na dojazd na kurs. Co więcej, możemy się uczyć z każdego miejsca, w którym mamy możliwość podłączenia się do Internetu. Pora dnia również nie ma znaczenia – każdy z nas może uczyć się wtedy, kiedy uzna to za stosowne. Poza tym e-nauczanie gwarantuje dostęp do znajdujących się na platformie materiałów przez cały czas i z każdego miejsca na ziemi, więc nie trzeba ich zabierać ze sobą. To ogromna wygoda i nieograniczone możliwości.

Podkreślić trzeba również, że e-learning pozwala na dostosowanie poziomu nauczania do umiejętności i poziomu wiedzy kursanta. Zakres i ilość materiału są dobierane indywidualnie do jego potrzeb. Ponadto, uczestnik kursu sam może określić ile czasu potrzebuje na opanowanie danej porcji wiedzy i w razie trudności może przerobić materiał kilka razy. A zatem, nauka jest efektywniejsza i przynosi o wiele lepsze rezultaty niż praca w grupach. Dodatkowe zalety, to lepsze poruszanie się w przestrzeni Internetowej, wykształcanie w sobie zdolności samokształcenia się, lepszej organizacji czasu oraz obowiązkowości. Mniejsze są również koszty samej edukacji. Znika konieczność kupowania drogich podręczników, a spora część kursów jest udostępniana za darmo.